Aralık 20

IŞID Gerçek Müslümandır


Olayın özü, Işıd’i anlayamamaktan kaynaklanıyor. Evet ne yazık ki Türkiye’de hala insanlar Işıd’i anlayamıyor. İster hoşunuza gitsin, isterse gitmesin, Işıd gerçek müslümandır, sizler değilsiniz. Eğer kur’an’ı ve Hz. Muhammed’in yaşamını referans alıyorsanız, durum budur. Müsadenizle size biraz açıklayım ama önce google’dan gelebilecek kişilr için şunu net belirteyim, Allahsızım. Yani burada yazacaklarım Işıd propagandası falan değil, size olayı anlatmak.

Öncelikle yanlış anlama olayında aynı hatayı Türban olayında yaptık. Ecevit zamanında çıktı “burası devlete meydan okunacak yer değil” dedi. ama Allah’a meydan okumuş oldu. Çünkü Türban -eğer kur’an’a inanıyorsa- öyle takılıp çıkarılacak- bir aksesuar değil.

Nur Suresi 31. Ayet şöyle buyurur:

“Ve mü’min kadınlara söyle, bakışlarını indirsinler (haramdan sakınsınlar) ve ırzlarını korusunlar. Zahir olan kısımlar (görünen el, yüz ve ayaklar) hariç, ziynetlerini açmasınlar. Ve başörtülerini yakalarının üzerine koysunlar (örtsünler). Ve ziynetlerini, kocaları veya babaları veya kocalarının babaları veya oğulları veya kocalarının oğulları veya erkek kardeşleri veya erkek kardeşlerinin oğulları veya kız kardeşlerinin oğulları veya kadınlar veya ellerinin altında sahip oldukları (cariyeler) veya erkeklerden, kadına ihtiyaç duymayan hizmetliler veya kadının avret yerlerinin farkına varmayan çocuklar hariç, açmasınlar. Ve gizledikleri ziynetleri bilinsin diye ayaklarını vurmasınlar. Ey mü’minler, hepiniz Allah’a tövbe edin! Umulur ki, böylece felâha eresiniz.”

Yani şurada aç burada kapa gibi bir şey söz konusu değildir. İstisna durumlar belirtilmiştir. Vakti zamanında bunu anlayamadık, ve 20 yıla yakın bir bez parçasıyla uğraşıp durduk.

Şimdi benzer bir hatayı Işıd ile yaşıyoruz. “Onlar gerçek müslüman değil” zırvasıyla Işıd’i engelleyemezsiniz. Aynı türban olayında olduğu gibi duvara toslarsınız. Dün Cumhuriyet mitingleriyle Abdullah Gül’e karşı çıkarken nasıl “Tayyip’e karşı çatı aday ol, seni destekleyelim” zavallılığı oluştuysa, Işıd öyle bir büyür ki, “Tayyip sen iyisin, Işıd’e karşı başımızda dur” kepazeliği olabilir.

Başlık başlık gidiyorum,

 

1- Işıd 21. Yüzyıl’da Kur’an’a uygun “Köle Pazarı” kurdu.

Bu şaka gibi bir şey biliyorum, ama adamlar köle pazarı kurdu yaf! 5bin dolara insan satıyorlar. Ama bu Kur’an’a uygun bir şey. Çünkü savaş esirlerinin kölelik ve cariyelik yapmaları kur’an’a göre olağan bir şey. Kur’an kesinlikle köleliği yasaklamaz, sadece “iyi davranın” der. Sizin de bileceğiniz üzere “iyi” kavramı ise çok görecelidir. Misal adam çıkıp, “e kardeşim, iyi davranıyoruz, yemek veriyoruz besliyoruz, koynumuza alıyoruz, kalacak yer veriyoruz. Daha ne?” diyebilir. ya da “böbreklerini, kalbini iç organlarını kesip kesip organ mafyasına satmıyoruz ya! emrimizde çalıştırıyoruz.” diyebilir. Kur’an’a uygun argümanlar, çıkıp da İslami argümanla bir şey diyemezsiniz.

Nisa Suresi 24. ayet: “Savaşta esir olarak ellerinize geçen cariyeler dışında, tüm evli kadınlarla evlenmeniz de Allah’ın yasasıyla size haram kılınmıştır.

Çok açık ve net. Allah demiyor savaş esiri kadına çocuğa dokunmayın. Bizzat Allah kelamı diyor, savaş esiri kadını gönlüne göre alabilirsin diye. Kocası varmış çoluğu çocuğu varmış, seni istiyormuş istemiyormuş hiç önemli değil. Savaşa katılmışsan, esir olarak kadını ele geçirmişsen senindir!

Çok temiz kalpli bir Allah, değil mi?

Işıd’de bunu yapıyor. Allah’a inanıp da Işıd’e kölelik cariyelik savaş esiri muhabbeti üzerinden yüklenmeniz saçma. Kur’an’da kölelik ve Cariyelik ile ilgili detaylı okuma isterseniz iki link:

http://www.turandursun.com/forumlar/showthread.php?t=14973

http://www.sosyalistforum.net/89310-post30.html

2- Işıd Kur’an’a uygun bir Soykırım yapıyor

Şu anda 21. yüzyılın en büyük soykırımları yaşanıyor gözümüzün önünde. Binlerce yıldır orada yaşayan halklar yerlerinden yuvalarından kovuluyor, kürtler, türkmenler, yezidiler, persler.. sırf sunni değiller diye!

Ama Kur’an böyle buyuruyor. Onlar kafir, allahın yoluna iman etmiyorlar (bakış açısı) ve kafirlere karşı en katı şekilde saldırmayı buyurmuş kuran. öyle gönül gözüyle iyilikle değil.

Tevbe Suresi, 73. ayet: “Ey Peygamber, kâfirlerle ve münâfıklarla savaş, onlara karşı şiddetli davran. Onların yurdu cehennemdir ve orası, ne de kötü dönülüp varılacak bir yerdir.

Onlara şiddetli davran! Güzel allah gene güzel buyurmuş, Işıd ise maşallah elinden gelen tüm şiddeti uyguluyor. Devamı da var:

Tevbe Suresi, 14. ayet:  Onlarla savaşın ki, Allah sizin ellerinizle onları cezalandırsın; onları rezil etsin; sizi onlara galip kılsın ve mümin toplumun kalplerini ferahlatsın.

Yani Bu allah’ın çok değişik çalışıyor düşünce sistemi. Misal insanlarla iletişim kurmak için Postacı peygamberler tayin ediyor, insanları cezalandırmak için de “Allah sizin ellerinizle onları cezalandırsın” diyor. Kendi kendine bir iş yapmıyor, tembel biraz galiba. Bi de hani ceza yeri cehennem idi?

Ama eğer bu ayetleri sorgulamıyorsan ve Allah’a koşulsuz iman ediyorsan, Işıd’e katılmalı ve “onların yanında savaşmalısın” çünkü allah şöyle buyurmaya devam ediyor.

Enfal suresi 39. ayet: “Yeryüzünde fitne kalmayıncaya ve insanların Allah’ın dininin egemenliğini kabul etmelerine kadar onlarla savaşın.

Yani Işıd ne diyor, londra’ya da New York’a da saldıracağız. Saldırmaları gerekir, çünkü Allah böyle istiyor. “Yeryüzünde” diyor, tüm dünyada, “Allah’ın dininin egemenliğini kabul etmelerine kadar” savaşacaklar. Kamboçya’ya bile gelecekler eğer güç ele geçirirlerse. Allah’ın sözüne şirk koşmak istemiyorsan katıl sende!

şurada bir kaç ayet daha var.

http://www.ihvanlar.net/2012/05/16/cihad-hakkinda-ayet-ve-hadisler/

Şimdi çıkıp biri “konuşarak da cihad edilir, allah’ın yoluna davet etmek de bir cihattır” falan gibi hümanist sufi yaklaşımlarla karşı çıkabilir. Ben de sufiydim, Kur’an’ın böyle demek istediğini düşündüm uzun süre ama öyle değil. inceleyin ayetleri, direk gerçek savaştan bahseder kuran, kazanılan ganimetlerden edinilen esirlerden. “konuşarak dini yaymak” güncel deyimle “propaganga yapmak” değil islamın bahsettiği. Sen onu bugüne uygun evcilleştirmek istiyor olabilirsin, bu senin tercihindir belki ya da temennin. Ama Allah açık bir şekilde demiş, yeryüzünde tek benim dinim kalıncaya kadar savaşın demiş. Hatta direk öldürün demiş

Bakara suresi 191. Ayet: “Onları Nerede yakalarsanız öldürün. Sizi yurdunuzdan çıkardıkları gibi siz de onları yurtlarından çıkarın. Fitne, adam öldürmeden beterdir.

Evet, onları yurtlarından çıkaran amerikalılarla bir olan kürtleri türkmenleri diğer etnik grupları şimdi teker teker yurtlarından çıkarıyorlar. Allah izin vermiş, hatta böyle yapmayı emretmiş. Yakaladıklarını da öldürün demiş. Başka hiç bir unsur yaşamasına da izin vermiyor. Çünkü içlerinde yaşayan “diğer unsurlar” fitne çıkarabilir. fitne olmaması, akıllarda hiç bir soru işareti olmaması için öldürmek mübah.

Misal Suudia Arabistan geçen sene geç kalmış bir yasayı yürürlüğe koydu: “Tüm Ateistler birer teröristtir” Işıd daha da iyisini yapıyor, yasayla bile uğraşmıyor, “nerede yakalarsa öldürüyor” tam kitapta yazdığı gibi.

3- Işıd / El-Kaide’nin Amerikan’ın ürettiği bir şey olması mühim değil, Takiye Kur’an’a uygundur.

Şimdi çıkıp diyebilirsiniz bu Işıd el kaide amerikanın kurduğu bir şey diye. Doğru olması veya olamması bir şey değiştirmez. Takiye ile amerika’ya bir süre itaat etmiş olmaları Kur’an’a ters değil.

Nahl Suresi’nin 106.ayet: “Kim iman ettikten sonra Allah’ı inkâr ederse -kalbi iman ile dolu olduğu halde (inkâra) zorlanan başka- fakat kim kalbini kâfirliğe açarsa, işte Allah’ın gazabı bunlaradır; onlar için büyük bir azap vardır.

-Kalbi iman dolu olduğu halde inkara zorlanan başka-

Amerika inkara zorlamışsa inkar ettik gözüküp bir süre öyle güç kazanmaları mübah bir strateji.

Daha da net bir ayet

Al-i İmran Suresi, 28. ayet: “Mü’minler inananları bırakıp da, Allah’tan gelen gerçekleri örtbas edenleri dost edinmesinler. Kim böyle yaparsa, Allah ile bağını koparmış olur, kendinizi onlardan gelecek tehlikelerden korumak için bu yola başvurmanız hariç. Ancak Allah sizi kendi emirlerine karşı gelmekten sakındırıyor. Çünkü bütün yollar Allah’a varır.”

Normal’de bir müslüman kesinlikle ama kesinlikle müslüman olmayanla arkadaşlık kuramaz. Yani bir müslüman benim gibi bir allahsızla arkadaş olursa, günah işlemiş olur. Aynı şekilde Amerika ile de bir ilişki kurarsa günah işlemiş olur. Şiilerle de, kafir kürtlerle de veya herhangi bir “sunni olmayan unsurla” arkadaşlık yasak!

Ancak diyor ki, kendinizi onlardan gelecek tehlikelerden korumak için bu yola başvurmanız hariç. Eğer amerika ırak’ı işkal ettiğinde onlarla ilişki kurmuşlarsa, veya vakti zamanında sovyetler afganistan’a saldırırlarken Amerika’dan destek alarak kurulmuşlarsa, bu Kur’an’a uygundur.

Ama artık güçlendiler palazlandılar. Artık Cihad zamanı.

4- Işıd’e itaat etmemek Kur’an’a aykırıdır.

Şimdi daha da öte bir konuya değineyim. Eğer Işıd’e itaat etmezse o bölgedekiler, ulul emre itaatsizlik olur. Bu da kur’an’da hoş karşılanmaz.

Nisa suresi 59. ayet: “Ey inananlar, Allah’a, peygambere ve içinizden emredecek kudret ve liyakata sahip olanlara itaat edin.

Evet Irak ve suriye bölgesinde Işıd “emredecek kudret ve liyakata sahip“. eğer ona itaat etmezlerse açıkça Kur’an’a ters düşerler.

Türkiye’de şu anda emredecek kuvvete sahip değiller ama yarın öbürgün kuvvetlenirlerse ve itaat etmezsen, kafir konumuna düşeceksin, Kur’an böyle buyuruyor, bunu bil!

Şimdi, Işıd Kur’an’ın emrettiği şeyi kusursuz yapıyor. Sakın ama sakın “Işıd gerçek islam değil” demeyin.size öğretilen ılımlı islamı laik islamı falan sorgulayın. Onlar hep toplum mühendisliği ürünü. Din de zaten genel olarak toplum mühendisliğinin temel taşıdır.

Işıd insanların kafasını tam olarak islami usüllere göre kesiyor.

Ramazan müslümanı kardeşlerim, rakı içerken ezan sesini duyunca müzik sesini kısan kardeşlerim, sizin 2 + 1 seçeneğiniz var.

Eğer gerçekten müslüman olmak istiyorsanız, seçeneğiniz Işıdçi olmanız. Öyle ezan duyup müzik kısmakla olmaz bu işler. Allah’ın sözüne uyacaksın, kelle koltukta gideceksin. O da seni cennetine alacak, huriler falan çılgın atacaksın sonra.

Ya da -ikinci seçenek- “bu ne biçim Allah?” deyip sorgulayacaksın. insanlara da sorgulatacaksın.

+1 diye bahsettiğim seçenek şu anki mevcut durumunuz, devam edebilirsiniz elbette. iyi hissediyorsanız sorun yok. Ama “müslümanım” dediğinizde esastan müslüman olmadığınızı bilin. sizinki tatlı su müslümanlığı olur sadece. Hobi düzeyinde müslüman olacaksanız bu sizin tercihiniz elbet. Ama insanlar oluk oluk Işıd’e katılıyor diye şaşırmayın.

Tekrar tekrar söylüyorum: Sakın ama sakın, “Işıd gerçek müslüman değildir” demeyin.

Kobeniymiş ırakmış şuymuş buymuş, savaş sonuçları mühim değil. Kim kazanırsa kazansın, Işıd Türkiye’de güçlenerek büyüyecektir, hazırlıklı olun.

Işıd herşeyi kur’an’a uygun yaptığına göre, Işıd ile mücadele etmek istiyorsanız, Kur’an ile mücadele etmeniz gerekmektedir.

Annenizden babanızdan okuldan mahalleden öğrendiğiniz ne var ne yoksa sorgulayın!

Işıd ile mücadele, Kur’an ile mücadeledir

Işıd ile mücadele etmek için yeri göğü yaratan bir Allah’ın olmadığını Kur’an’ın insan yazması bir kitap olduğunu anlatmak gerek. Ama inançlara hiç bir şekilde hakaret etmeden küçümsemeden bunu yapmak gerekir. Türkiye’nin %60’ı aptal falan gibi sözlerle olmaz. “Pis yobaz” gibi laflar sadece insanları Işıd’e iter.

  • Bir Allah, kendisi bir ateist iken, niye ateistlerden bu kadar nefret ettiğini sorgulatın,
  • Ateist bir Allah’a inanırken, niye ateist insanları sevmediklerini sorgulatın.
  • Bir Allah’ın neden bu kadar kötülük buyurabileceğini sorgulatın. Neden kendi diniyle bu kadar obsesif olduğunu sorgulatın.
  • Eğer Allah gerçekten varsa, tüm bunların onun suçu olduğunu anlatın. Tasarımı yanlış yaptığını, iletişim yönteminin yanlışlığını anlatın.
  • Kur’an’ın Allah’ın kelamı olmadığını, insan yazması bir kitap olduğunu anlatın. Kanıt isterseniz şuna bakabilirsiniz: islama ve kurana inanmaktaki 2 temel mantık hatası: http://www.dunyabirmasaldir.com/islama-ve-kurana-inanmaktaki-iki-temel-mantik-hatasi/

hiç bir şey yapmazsanız da en azından “ışıd gerçek müslüman değil” demeyin, onların gerçek müslüman, sizlerin hobi düzeyinde müslüman olduğunu anlayın, bu bile bir şey!

Işıd’in bilmem kaç bin kişilik ordusu ile mücadele çok zor değildir. Zor olan düşünce ile mücadele etmektir. Işıd bu savaşı kaybedebilir, ama efsanesi büyüyerek çoğalacaktır. Türkiye’de %5-%10 arası bir radikal islamcı potansiyel kitlesi zamanla onları destekleyerek türkiye Işıd’ini büyütecektir. Bu mücadele için de düşmanının düşünce yapısını tam olarak anlayabilmen gerek.

eğer bunları anlamadan Işıd ile mücadele etmeye kalkarsanız, 10 yıl 20 yıl sonra “Türban” olayında olduğu gibi duvara toslarsınız!

 

 

P.S. Gelen yorumlardan sonra 2. bir yazı ilave ettim. Lütfen ona da bir göz atın:

http://www.dunyabirmasaldir.com/isid-uzerine-gelen-yorumlar-yanlis-anlamalar-ve-cevaplar-derli-toplu/

 

Kaynak:

http://www.dunyabirmasaldir.com/isid-gercek-muslumandir-ve-allah-tum-kotuluklerin-anasidir-ironi-yok-duz-anlamiyla/