Ağustos 16

İslam ülkelerindeki gerilik Hristiyan ve Yahudiler yüzünden mi?


” Değerli arkadaşımız yazmış;
“Heyhat o bilmiyor mu ki islam ülkelerindeki bu gerilik onun ileri saydığı hristiyan ve yahudiler yüzünden. Bütün savaşları çıkaran müslümanların kanını içen bu kansızların olduğunu bilmiyor mu”

O ülkeler İnandığınız Allah’ın şeriati ile şereflenmemiş mi? İslamiyet ile şereflenmemiş mi?
Allah onların yardımcısı değil mi? Savaşması için melek gönderen Allah’ınız neden meleklerini göndermiyor? Kur’an’da gönderdiğini yazıyor. İslam Ülkeleri geriyse Hristiyanları neden suçluyorsunuz? Siz Allah’ı suçlasanıza nerede sizin Allah’ınız? Madem Kur’an herşeye ilaç neden size ilaç olmamış? Bir avuç Yahudi Filistinde sizi parmağında oynatıyor. Allah neden meleklerini gönderip imha etmiyor? Daha önce yardım etmişti değilmi? Siz oradamıydınız? Gördünüz mü? Bakın Allah’ınız ne diyor;
Maide suresi 64. Ayet:
“Bir de Yahudiler, “Allah’ın eli bağlıdır” dediler. Söylediklerinden ötürü kendi elleri bağlansın ve lânete uğrasınlar”

Allahınız şaka yapıyor size kendi yarattığı Yahudiler için lanete uğrasınlar diyor! İnsan bir düşünür Allah kendi yarattığı bir grup insana bunu der mi? Niye yarattın o zaman o kadar acizmisin beddua edeceğine gönder iki melek halletsinler! Şaka gibi ya HU muhterem.
Sıfırdan yüz yılda 16 milyon km2 toprağı nasıl ele geçirdiler? Size Arapların 7. ve 10 yy arasında ganimet talan peşinde nasıl katliamlar yaptığını yazayım mı?Hristiyanları ve yahudileri neden yazmıyorum. Onlar zaten 16. 17. yüzyıldan itibaren başını Voltaire’nin çektiği felsefeciler tarafından paçavraya çevrildiler. İncil ve Tevrat’ın boş kitaplar olduğu çoktan anlaşıldı. Siz dünyaya ölüm kusuyorsunuz işte bu yüzden sizi eleştiriyorum. İslamiyetin var olduğu ülkelerin hiç birinde Türkiye dahil doğru düzgün eğitim sistemi yok. Her ülkede insan hakları ihlalleri yapılıyor, adalet yok hiç bir şey yok. Petrol zengini körfez ülkeleri bile yapay mutluluk içinde. Bahreyn kaynıyor ama medyada okuyamazsınız.
Her ülkenin geçmişinde çok suç var.Kimse aksini iddia etmiyor. Avrupa’nın geçmişi karanlık Osmanlı’nın geçmişi karanlık. Amerika’nın geçmişi karanlık. Ne yapalım şimdi!? Geçmişte bunlar yaşanmış ancak geleceğe bakalım. Geleceğe bakalım da 7 yy’da yazılmış ilkel ve son derece vahşi kurallar içeren bir kitabın peşinden mi gidelim. O kitabın peşinden giden 57 İslam ülkesinin hali ortada. Kimseye suç atmayın. Suçu önce kendiniz de arayın. Fransa Cezayir’de katliam yapmış evet doğru bu katliamları yaptı. Fransa bu katliamı yaparken Cezayir neden güçlü değildi? Neden düzgün bir devlet değildi? Neden kabile düzeninden çıkamamıştı? Sadece Cezayir mi? İslam ülkeleri hepsi aynı değil mi? 12. yy sonrası hareketlenen batı 15. yy sonrası ivme kazanırken bunlar nasıl olmuş? Dini taassubdan skolastik düşünce yapısından kurtulduğu için olmuş. Ya başta Osmanlı İslam ülkeleri ne olmuş? Gittikçe dini taasuba teorisyenliğini Gazali’nin yaptığı skolastik düşünce yapısına ve herşey Allahtandır hayırda şerde Allahtandır deyip kaderci bir kafaya teslim olmuşlar. Sonuç ortada. katliam yaptıysa İslamiyetin en parlak yüzyılı olan 9. yy’da Abbas’lerin katlettiği Beşyüzbin zenci köleyi (Zenc İsyanı) Nereye koyuyorsunuz. Anadolu Türk Beyliklerini bir okuyun bakalım. Kendini Arap putuna teslim etmeden önce Osmanlı neler yapmış belki anlarsınız. Cahilsiniz. İşin kötüsü cahil olduğunuzun farkında bile değilsiniz. İhvan’cı kafalarınız cihat ve şehadet masallarıyla büyülenmiş kafalarınız yüz mezhebe, bin tarikata ve kaderciliğe terk olmuş vaziyette.Müslümanları birbirine kırmaya gerek yok, ellerinde Kur’an hergün 1400 yıldır birbirlerini gayet güzel kırıyorlar. Dünya Müslümanları sevmiyor. Dünyada yüzlerce din var hiçbir dinde sizin dininiz kadar nefret yok, sevgi yok.İnsanları sevmiyor kafir münafık vs diye ayırıyorsunuz.Başka inançlardaki insanlara Kur’an’da hayvan, eşek, köpek, domuz, pislik, maymun diye küfür ediyorsunuz.
Müslüman olmayanları insan yerine koymuyorsunuz işin komiği kendinizi de insan yerine koymuyorsunuz çünkü birbirinizi öldürüyorsunuz. Hiçbir dinde başka din mensupları için ya haraç ya ölüm seçeneği yok. 3. sınıf mafya babaları gibisiniz. Korumalık adı altında haraç istiyor vermezse öldürmek istiyorsunuz ve bu dini de dünyaya sevgi dini diye pazarlamaya çalışıyorsunuz. Dünya sizin ne olduğunuzu biliyor sadece siz ne olduğunuzun farkında değilsiniz. Hamasi Siyonist sloganları atıyorsunuz. Şeytanlardan, zebanilerden, olmayan yaratıklarla dolu kafalarınızın cahiilik deryası içinde 57 İslam ülkesinde nasıl debelendiğinizi, uygarlığı nasıl solladığınızı ve biraz olsun kafası çalışanlarınızın o ülkelerden kaçmak için debelendiğini izliyorum.
Bugün birileri benzer masalları anlattığı zaman ona şizofren teşhisi koyuyor ve ömür boyu sürecek olan ilaç tedavisine başlıyoruz. İnsanlar binlerce sene korktukları, merak edilen hususları bu açıklamalar çerçevesinde dinlemiş ve inanmışlar.16. yy’da bilim, sanat vb gelişmeye ilerlemeye ve unutulmuş bulunan antik Yunan metinleri tekrar yazılmaya başlanınca insanlık tekrar bu ortak şizofreniden uyandı. Yani ateizmin ilk temelleri antik Yunan öğretileri içinde ortaya çıkmış sonra 2000 sene unutulmuş son beşyüz yıldır da bilimsel gelişmeler ışığında bugünkü şeklini almıştır. Önümüzdeki 250 yıl içinde din olgusu evrimleşecek ve tamamen mitolojiye dönüşecektir.Allah kavramı da agnostik düşünce sınırlarında kalacaktır. İşte bu kadar basittir. Yok oluyorsunuz beyefendi insanlığa dininiz sayesinde aşıladığınız kötülüklerle yok oluyorsunuz. Ressamınız yok, sanatçınız yok, yazarınız yok, heykeltraşçınız yok, tiyatronuz yok, sanatı bilmiyorsunuz. İnsanlığa ilerleme sağlıyacak, huzur verecek , sevgi ve barış getirecek hiç bir şeye sahip değilsiniz. Kitap okumuyorsunuz. Aslında sizler hiç yaşamıyorsunuz. İnsanlık için ürettiğiniz hiçbir şey yok ve dünya sizlerin yok olmasını maalesef hiç hissetmeyecek. Ve gene maalesef memnun da olacak…”

Sayed Monem by Facebook