Şubat 20

Şeytan’a küfretti, ben de öldürdüm


fft81_mf2006571

Tayland’da metal müzik gruplarından ‘Surrender of Divinity’nin solisti ve basçısı olan Samong Traisattha’yı 8 Ocak’ta 30 yerinden bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen zanlı Prakarn Harnphanbusakorn suçunu itiraf etti.

Prakarn Harnphanbusakorn, Sai Mai polis karakolunda verdiği ifadede, 36 yaşındaki ünlü şarkıcıyı ‘şeytana küfür ettiği’ gerekçesiyle öldürdüğünü belirtti. Sai Mai emniyet amiri Chawengsak Sinsungsud, “Samong şeytana inanmadığını söyleyince Prakarn sinirlenmeye başlamış ve tartışma büyümüş. Ardından şarkıcıyı bıçaklamış” açıklamasını yaptı.

Mutfaktaki bıçak ile ünlü şarkıcıyı tam 30 yerinden bıçaklayan Prakan, polise verdiği ifadesinde önce şarkıcının bıçaklama girişiminde bulunduğunu savundu. Prakan, o sırada bıçağı Samong’ın elinden alıp nefsi müdafaa yaptığını ekledi.

fft16_mf2006570

Zanlı Prakarn
Prakarn Harnphanbusakorn, olayın ertesi günü avukat olan babasıyla birlikte karakola teslim olmuştu. Ramkhamhaeng üniversitesi hukuk fakültesi öğrencisi ve sıkı bir metal dinleyicisi olan Prakarn Harnphanbusakorn, ‘Satanizme bağlı olduğunu’ söylemişti. Samong’un tüm konserlerinde şeytan ile alay eden ve şeytanı lekeleyici kostümler giydiğini belirten Prakan, ‘bu durumu kaldıramadığını’ da belirtmişti.

Radikal