Şubat 03

Şiddet Gören Kadınlar İçin Özerk Bölge Önerisi


fft64_mf1317029

Hayrettin Bulan, derneğe ait kadın sığınma evinde kalan şiddet mağduru kadınlarla birlikte yaptığı basın toplantısında, sadece şiddet mağduru kadınların kalabileceği özerk bir bölgenin oluşturulmasını istedi. Oluşturulacak özerk bölge veya ilin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Anayasa ‘da yapılacak değişiklikle gerçekleşebileceğini ifade eden Bulan, şunları söyledi:

‘Bu bölgeye kadın- çocuk katilleri, taciz ve tecavüzcüler, şiddet uygulayanlar, tehdit eden, şiddet uygulayan erkekler giremeyecek. Diğer erkekler girebilecek, yaşayabilecek. Fakat herhangi bir şiddet girişimi durumunda bulunursa bir daha asla giremeyecek. ‘Kadınya’ adındaki yeni bir il, yüksek risk altındaki kadınlar ve çocuklarını düşündüğümüzde yaklaşık 50 bin nüfuslu bir yer olabilir. Kadınya finansman olarak da, ‘F1 Pisti’ veya Arena Stadı gibi bir kaç stat maliyeti toplamı kadar bir kaynakla kurulabilir.’

Bulan, özerk bölge ya da yeni bir ilin kurulması içinde TBMM ‘ye talepte bulunacaklarını sözlerine ekledi.(dha/Hasan Dönmez)

Radikal

Reklamlar