Kasım 20

Bilim ve Gelecek: “Harun Yahya Safsatası ve Evrim gerçeği” (PDF Oku)


Elinizdeki kitap bilimin safsataya yanıtıdır Küresel gericiliğin merkezi ABD’de üretilen ve ülkemizde Harun Yahya imzasıyla fosil sergileri ve Yaratılış Atlasları’nda bire bir tekrarlanan yaratılışçı iddialar dünyanın ve ülkemizin değerli bilim insanları tarafından teker teker yanıtlanıyor.

Canlılar milyonlarca yıldır değişmiyor mu Fosiller canlıların milyonlarca yıldır değişmediğini mi gösteriyor Türler arası geçiş biçimleri yok mu Yeni bir türün evrimi gözlenmedi mi Genetik araştırmalar evrim kuramını çürütüyor mu Hücrenin nasıl oluştuğu evrim kuramı ile açıklanamıyor mu Mutasyonlar hep zararlı mıdır Göz evrim geçirmedi mi Karmaşık yapıların evrimle oluşması olanaksız mı At evrim geçirmedi mi Termodinamiğin ikinci yasası evrim kuramıyla çelişiyor mu Taş Devri hiç yaşanmadı mı Tektanrılı din tarihin ilk gününden beri var mıydı Nuh’un gemisi buharlı gemi miydi .. Mısırlılar elektrik mi kullanıyordu .. Darwin ırkçı ve Türk düşmanı mıydı ..

Bilimsel olarak hiçbir geçerliliği olmayan ama politik bağlamı nedeniyle etkinlik alanı kazanan safsata niteliğindeki bu iddialar karşısında Dr. Erdal Atabek Prof. Dr. Berna Alpagut Dr. Kenan Ateş Dr. Andrew Berry Prof. Dr. Jerry Coyne Prof. Dr. Betül Çotuksöken Prof. Dr. Richard Dawkins Prof. Dr. Ali Demirsoy Prof. Dr. Haluk Ertan Prof. Dr. Sevil Gülçur Çevirmen Feryal Halatçı Bilim ve Gelecek Dergisi Yayın Yönetmeni Ender Helvacıoğlu Doç. Dr. Osman Gürel Prof. Dr. Steve Jones Prof. Dr. Aykut Kence Prof. Dr. Yaman Örs Dr. Sibel Özbudun Doç. Dr. Ergi Deniz Özsoy Prof. Dr. Rennan Pekünlü Profk r. Şevket Ruacan Prof. Dr. Mehmet Sakınç Doç. Dr. Alaeddin Şenel Prof. Dr. A. M. Celal Şengör Prof. Dr. Aslıhan Tolun Prof. Dr. Cemal Yıldırım ve daha pek çok bilim insanı sonsözü söylüyorlar Evrim kuramı olmadan bilim olmaz

PDF dosyayı okumak için tıkla

Reklamlar