Ekim 13

Put Mucizesi


Mucizeler Dünyasında en çok da Müslümanların ve Hristiyanların mucizesi oluyor. İşte bazen tsunamide Allah yazısı çıkıyor, bazen bir bulutta Meryam Ana’nın silületi beliriyor, hatta ortası yarılmış karpuzlar bile bu mucizelerden payını alıyor. Ya çekirdekleri haç şeklinde dizili çıkıyor ya da Arapça Allah yazısı beliriyor. Peki ya Putperestlerin hiç mi mucizesi yok? 

Ateist canavar blogu olarak bu konuyu da araştırıp sizler için en önemli gördüğümüz bir mucizeyi derledik. Devamlı manşetlerde ön plana çıkan Müslüman ve Hristiyan mucizelerine gücenen ve hakkıyla incinen Putperestlerle röportaj yapıp onların sorunlarını dinledik. En çok kendileri hakkında konuşulmamasından , onların buldukları mucizelerden basında hiç bahsedilmesinden yakınıyorlar. Onların sözüne kulak verdik ve denizde kum sahilde çakıl taşları milyonlarca putperest mucize olduğunu şaşırarak öğrendik. Aşağıdaki mucizeye benzer bir mucize de putperestler arasında yaşanmış.

 

Anlatımlara göre Muhammed peygamberin mezarından ağlama ve inleme sesleri duyulmuş. İrkilerek şaşıran mezar bekçisi neler olduğunu anlamak için sabah erken saatlerde sabırsızlıkla peygamberin mezarını açtığında Muhammed peygamberin naaşının yerinde yeller estiğini ve onun yerine ağlayan bir taş bulduğunu, naaşın bir taşa dönüştüğünü hayretlerle görmüş.

İnanç ve dinlerin mistik dünyasında çok esrarengiz ve enterasan olayların olduğunu biliyorduk ama bu kadarına da rast geleceğimize hiç tahmin etmemiştik.

Ateist canavar blogu olarak mucize dolu günler diliyoruz, esenlikle..

 

Reklamlar