Ekim 10

‘Hz. Muhammed’in oğlunun adı Tayyip mi?’


CHP’li İhsan Özkes, AKP’nin Kırklareli’nde dağıttığı, “Hazreti Muhammed’in nüfus cüzdanı”nda çocuklarından birinin adının “Tayyip” yazıldığını açıkladı.

CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, AKP ’nin Kırklareli il başkanı tarafından hazırlanan, “Hazreti Muhammed’in nüfus cüzdanı”na Hz. Muhammed’in çocuklarından birinin adı “Tayyip” olarak yazıldığını belirterek, “Bu cüzdana il başkanının adı, soyadı ve telefonu yazılmıştır. ‘ AK PARTİ ’ yazısının üstüne ‘Ampül’ yerleştirilerek Kırklareli’nde dağıtılmıştır” dedi.

Yazılı açıklama yapan CHP’li Özkes, Hz. Muhammed’in tüm Müslümanların peygamberi ve ortak değeri olduğunu kaydederek, şunları kaydetti:

“Yüce dinimiz İslam da Sevgili Peygamberimiz de evrenseldir. Sevgili Peygamberimizin reklam ve propaganda malzemesi yapılması başta Hz. Muhammed’e saygısızlıktır. Hazreti Muhammed’in yüce şahsiyetini ve hatırasını inciten, hafifleştiren, basitleştiren seviyesiz bir yaklaşımdır. Bin 400 yıldır bilinen odur ki Hz. Muhammed’in çocukları arasında ‘Tayyip’ ismi yoktur. Hz. Muhammed’e hakaret içeren film ve benzeri çirkinliklere karşı dünya çapında tepkilerin-gösterilerin olduğu bir süreçte böyle bir densizliğin yapılması düşündürücüdür.

Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed, hiçbir partinin siyasi vesayetine alınamaz. 1400 yıldır var olan ve kıyamete kadar da tüm dünya Müslümanlarının Peygamberi kalacak Hz. Muhammed, Türkiye ’deki 10 yıllık bir partinin küçük şemsiyesi altına hapsedilemez.”

“DİN İSTİSMARLI SİYASET”

Özkes, manevi değerlerin günlük siyasetin aracı haline getirilmesinin akıl almaz seviyelere geldiğini belirterek, “Din kimsenin babasının malı değildir. Allah bu yüce dini birileri istismar etsin, siyasi emelleri için kullansın diye göndermemiştir. Zerre kadar Allah korkusu olan herkes din istismarlı siyasetten elini çeksin.”

Radikal

Reklamlar