Haziran 23

Müslüman ahlakı: İmam nikahında turiste hakaret eden Müslüman


Nikah sırasında turistlere ‘domuz’ ve ‘kafir’ dediler. Maldivlere gelen İsviçreli çift bir otelde nikah tazelemek istedi. İslami yöntemlerle nikâhlarının tazelendiğini sanan çift töreni yöneten otel çalışanın hakaretlerine maruz kaldı.

Turizm cenneti diye bilinen Maldivler bir nikah skandalına sahne oldu. Maldivlerin egzotik ortamında ve doğal güzellikleri eşliğinde yeniden yemin ederek evliliklerini tazelemek isteyen çift otel çalışanlarının alay ve hakaretlerinin hedefi oldu.

İngiliz Telegraph’ın haberine göre Yerel Divehi dilinde yapılan nikah töreninde çifte “Sizler birer domuzsunuz. Sizin evliliğinizden doğan çocuklar da domuz ve gayrimeşru olacak. Siz evlilikleri geçerli olacak insanlar değilsiniz. Biriniz kâfir. Öbürünüz de kâfirlerin dinine bile inanmayan bir ateist.” dendi.

Videoda gelin hindistan cevizi suyu içmek için eğildiği sırada çalışanlardan biri “Bakın, göğüslerini görebilirsiniz.” diye bağırırken bir diğeri “Bunları görmekten sakallarım beyazladı artık görmek bile istemiyorum.” diyor.
Çiftin kalmak için kişi başı 2000 lira verdiği tatil köyünde olay sırasında bazı görevliler gülmemek için kendini zor tutarken diğer otel görevliler de bir şey söylemiyor ya da olayı durdurmaya çalışmıyor.

Bir çalışanın eğlence amaçlı olarak YouTube’a yüklediği videonun ortaya çıkmasıyla beraber tatil köyü özür diledi. Ülkede büyük bir tepki yaratan videonun ardından polisin soruşturma başlattığı belirtildi.
http://www.ntvmsnbc.com/id/25146086

Reklamlar