Haziran 21

Etiketler

Yeni Kitap: Ateizmi Anlamak


Toplumsal muhalafet denilince aklımıza gelen politik gruplar genelde sol cenahın çeşitli ideolojileri (Marksizm, Leninizm, Liberterizm vs) ile yeni sosyal hareketleridir (feminizm, GLBT hareketi, hayvan özgürlük hareketi vs). Bu politikaları savunup, gündelik ya da siyasi mesaisinin çoğunu bu mücadelelere adamış bir çok aktivistin ve eylemcinin aklına, ateizmi yukarıdaki sosyal hareketler listesine eklemek gelmez. Kimi, yavan bir şekilde, ekseri yanlış okunan, Marks’ın o ünlü sözünü anımsatır, kimi de ‘gönül meselelerinin’ güncel ve kuramsal siyasete girmemesi gerektiğini düşünür. Dahası, tüm bu siyasi tartışmaların ötesinde, ateizm bir düşünce ve felsefe olarak ele alınmaz birçok siyasi çevrede.
Aydın Türk mahlasıyla yazan arkadaşımızın kitabı, ateizmin geniş düşünce spektrumunu bize titiz bir şekilde yansıtıyor. Ateizmin, metafizik felsefeler karşısındaki duruşunu anlatmakla kalmıyor, bir düşünce sahası olarak pozitif ateizmi detaylıca okura tanıtıyor.
Bu eser, Türkiye düşünce dünyasında bir ilk. Ünlü bir kaç yabancı yazarın çevirisiyle İslam’daki çelişkileri sıralayan bir kaç eseri saymazsak, dinlerden bağımsız ve dinlerin ötesinde, ateizmin bir düşünce olarak anlatıldığı ve savunulduğu ilk kitap, bu. Biz, Propaganda Yayınları olarak, uzunca süredir yazarın elinde bekleyen bu kitabı okurla buluşturabildiğimiz için mutluyuz. Umuyoruz ki bu kitapla birlikte ateist düşüncenin derinlikleri daha kolaylıkla görülecek, dinsiz yaşamın kuramsal, politik ve gündelik hayattaki yansımaları daha da berraklaşacaktır.
Eserin, renkli kapağı İç Mihrak kolektifi tarafından hazırlandı, kendilerine müteşekkiriz.
Kitaba aşağıdaki adreste, üç dijital e-kitap formatında ücretsiz olarak erişebilirsiniz. Esere, ayrıca iTunes’tan ve smashwords’ten de ulaşmak mümkündür.
Eser, ücretsizdir. Ancak, yayınevimizin websayfası aracılığıyla bağışta bulunduğunuz takdirde, tüm gelir, ateist kampanyalara aktarılacaktır.
Lütfen bu duyuruyu, ilgilenebilecek olanlara da iletiniz, web sitenizde, sosyal medya platformunuzda, e-posta gruplarında ve forumlarda paylaşınız.
Referans Bilgileri:
Ateizmi Anlamak, Aydın Türk, Propaganda Yayınları, ISBN No: 978-0-9879366-7-7 (pdf), 978-0-9879366-8-4 (ePub), 978-0-9879366-9-1 (mobi)
263 sayfa, Haziran 2012.
Emek hırsızlığı yok copy/paste dir indebilirsiniz kitabı

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları
ISBN No: 978-0-9879366-7-7 (pdf), 978-0-9879366-8-4 (ePub), 978-0-9879366-9-1 (mobi)
263 sayfa, Haziran 2012.
propagandayayinlari.net/ateizm.html
Reklamlar