Haziran 19

Endonezyalı Ateist Alex Aan için imza kampanyası


Endonezyalı ateist Alex Aan bir süre önce Facebook hesabında ‘Tanrı yoktur’ dediği için ülkesinde iki buçuk yıl hapse mahkum edildi. Buna karşı Ex-Müslümanlar Konseyi olayı şiddetle kınamakta ve Alex Aan’ın derhal koşulsuz olarak serbest bırakılmasını talep etmekte.  Alex Aan yanlış bir şey yapmadı.

Bu anlamda hapis cezasını karşı olduğunuzu dair Endonezyalı yetkililere protesto mektubu yazarak onun serbest bırakılması için çağrı yapabilir ve yardımda bulunabilirsiniz.

Alex içimizdeki bir çok kişiden sadece biri.

Daha geçenlerde Maldivli blog yazarı İsmail ‘Hilath’ Rasheed yazdığı yazılar için vahşice saldırıya uğramış ve İran kökenli Alman Rap’çi Şahin Najafi için de İslam’a karşı rap şarkı söylediği için hakkında ölüm fetvası verilmişti.

Son 5 yıldır Ex-Müslümanlar Konseyi, İslamcılığa ve din değiştirme yasaklarına karşı çıkarak eski Müslümanları desteklemiş ve dini eleştirme hakkı da dahil olmak üzere özgür ifade hakkının korunması adına önemli bir rol oynamıştır.

Bunun yanında İngiltere’de uygulanmak istenen Şeriat Hukukuna karşı 2008 yılında başlattığımız “Herkes İçin Tek Bir Kanun” kampanyası ile Müslümanların ve diğerlerinin eşitlik ve vatandaşlık haklarını da savunmuştu.

Agnostik.org

Reklamlar