Nisan 09

Kuran’dan çok daha eski eserler günümüze kadar gelmiş durumda ama Kuran yok..


Milattan 1500-2000 yıl önce, bir başka deyişle, Muhammed’den 1900-2400 yıl önce yaşamış olan eski Mısırlılar, yapmış oldukları piramitlerin duvarlarına ve papirüs adı verilen ve kağıt yerine kullanılan yapraklar üzerine kazıdıkları resim ve yazıları (hiyeroglif) ile kendi çağlarına bugün bile ışık tutuyorlar.  Bunlardan üç örnek aşağıda görülüyor: 

Mısır medeniyeti hiyeroglif Mısır Arkeoloji Hiyereoglif Antik Mısır Firavunlar Hiyeroglif

Ve, Topkapı Müzesi’nde Kutsal Emanetler bölümünde Muhammed’e ait olduğu  belirtilen mektuplar bulunuyor. Bu mektuplar Muhammed zamanından günümüze kadar muhafaza edilmiş ama Allah’tan-varsa eğer- geldiği iddia edilen Kur’an’ın ilk orijinal nüshası Dünya’nın hiçbir yerinde yok..

Hz Muhammed'in Mektubu  Istanbul Topkapı Sarayı Müzesi

Ve.. Günümüzden 2000 yıl önce meşhur hamamda yıkanırken suyun kaldırma kuvvetini bularak  “Evraka evraka…” diye yerinden fırlayan antik Yunan bilimadamı Arşimed in elyazması orijinal belgeleri gün ışığına çıkıyor.  Bu Arşimet belgeleri 2000 yildan bu yana günümüze kadar muhafaza edilmiş ama Allah’tan-varsa eğer- geldiği iddia edilen 1400 yasindaki Kur’an’ın ilk orijinal nüshası Dünya’nın hiçbir yerinde yok.. Korunmamis.. Korunamamis.. Bugünkü Kuran’larla kiyaslananacak orijinal Kuran yok!…

Arsimet Arşimet Arsimed - Orijinal elyazmalari 2000 yasinda         Arsimet Arşimet Arsimed - Orijinal elyazmalari 2000 yasinda

Evet, ne gariptir ki; Muhammed’in Allah’tan-varsa eğer- indiğini iddia ettiği Kuran’ın yazıya ilk dökülen kopyası yeryüzünde bulunmamaktadır. Muhammed’den asırlarca önce yaşamış olan eski Mısırlılar ve Sümerliler ve Yunanlilar,  bilgilerini, düşüncelerini ve tarihlerini bugüne kadar getiren yazılarını taşlar, papirüsler  üzerine yazmayı akıl etmişken, Allah’ın-varsa eğer- ve onun peygamberi olduğunu iddia eden Muhammed’in bunu düşünememiş olması size garip gelmiyor mu? Muhammed, Kuran’ın yazıya ilk dökülen halini bu şekilde yazarak ölümsüzleştirmeyi, kendisinden sonra gelen islami misyonerlerin ve halifelerin orijinal Kuran’i yok etmelerini engelleyecek bir sistemi niye düşünemedi? Eğer bu hatayı yapmamış olsa idi, bugünkü Kuran ile Muhammed’in Kuran’ı karşılaştırılarak kontrol edilebilirdi. Kuran’ın değişmesi de önlenebilirdi. Doğru sözdür; “Söz uçar, yazı kalır”.

Tüm bu eksiklikler, Kuran’ın Allah’tan-varsa eğer- inmediğinin, insan sözü olduğunun, bir başka deyişle Muhammed ve arkadaşlarının sözü olduğunun bir diğer göstergesidir.

Arap ve Libya Kuranları arasındaki farklar
Yemen’de bulunan farklı bir Kur’an: Sa’na Kuran’ı
Mine G.Kırıkkanat’ın makaleleriIngilizce sitelerden :

http://www.answering-islam.org/Green/seven.htm
http://www.answering-islam.org/Gilchrist/Jam/chap1.html
http://www.answering-islam.org/Quran/Text/
What is Quran? 
http://www.guardian.co.uk/Archive/Article/0,4273,4048586,00.html
What is Koran?
Islamiyet Gercekleri

DEĞİŞİK KURANLAR

Reklamlar