Mart 18

Eski kökten dinciden selamlar


Bu siteye giren müslüman olduğunu iddia eden arkadaşlar sizin şüpheniz olmasa mutlak iman etmiş olsanız bu site ve benzeri sitelere girmezdiniz. Şahsen benim ve arkadaşların bu sitelerden haberimiz bile yoktu en koyu imanlı olduğumuz dönemlerde.. Şüphelerimiz olmaya başladığında İslam ile ilgili bu sitelere girip araştırmaya başladık.

***

Gerçek anlamda bizim gibi sorgulayan insanların olduğunu öğrendik. Yaşamımızın muhtemelen yarısından fazlasını çok büyük bir yalan uğruna şekillendirdiğimizi gördük. Zaten gerçek anlamda dünyada da müslüman olduğuna inanmıyoruz.

Bu kanıya şöyle vardık Tavaf ederken bile kadınlara yapılan fortçlukuktan tutunda oraya saf ve temiz duygularla ibadet uğruna gitmiş insanların karısının kaçırılması bir Arap’ ın cariyesi olmasından dolayı aklını oynatmasından bir adamın. Dünya nın her yerinde müslüman kanı akarken Karun’ u,Firavun’ u bile kıskandıracak bir lüks içinde yaşayan müslüman olduğunu addeden insanlardan tutunda.Inandığı dine,Kuran’a tamamen ters ve küfür olmasına rağmen hristiyanlar ve yahudiler icin göz yası döken hristiyanların liderine baglılık mesajları mektupları yollayıp özel odalarda Papa nın elini öpen (Papanın huzuruna çıkmanın birinci kuralı ve kaidesi onun elini öpmektir).,Yahudiler ve hristiyanları cennete atan ve hala müslüman lider konumunda kalan ve böyle bir adamın yolunda gidip hala müslümanlık iddasında bulunan milyonlarca insan kendi dinlerine göre zaten müslüman değillerdir.Bunu ben demiyorum İslam diyor.Peygamberine uymayan herkes cehenneme gidecektir ve kafir hükmündedir.

Gelelim nasıl Agnostik oldum..

Çocukluğumuzdan beri her şeyin bütün teknolojik keşiflerin, buluşların kuran da yazdığı söylenirdi.Bunların en başında dünyanın yuvarlak olmasının Kuran da yazdığı söylenirdi. Fakat araştırınca uzaktan ve yakından Kuranda dünyanın yuvarlak olduğu yazmıyor bazı şizofren arkadaşlar bir kelimenin(dikkat edin kelimenin kendisi deil kökündeki onlarca anlamınan bir anlamın) deve kusu yumurtası anlamına geldiginden yola çıkarak Dünyanın yuvarlak olduğunu kuranda yazdığını idda ediyorlar. Halbuki Kuran defalarca kendisinin apaçık bir kitap olduğunu belirtmektedir.Ama Hani Kuran apaçık inmişti? Allah böyle bir şeyi net bir şekilde söylemekten acizmiydi? ayrıca dünyanın kaianatın yüzü suyu hürmetine yaratıldığı yüce peygamber Muhammed’ in hayatını inceledim bir kez daha tarafsız gözle ve kendime dünyanın gelmiş geçmiş yaratışmışlar arasındaki en mubarek olan günahsız olan kişinin yaptıklarını inceleyince artık bu dinde kalmanın bir anlamı yoktu.

Bir peygamber düşünün en yakın arkadaşının 6 yaşındaki kızını kendisine eş olarak ayırtıyor. 9 yaşında gerdeğe giriyor(18 yaşında olduğu o dönemde söylüyor bazı gerçeği inkar eden hocalar) ama % 99 u islami kitaplardada geçer 9 yaşında gerdeğe girdiği Ayşe ile çoğu makale ve kitapda da zaten neden yalan söylüyorsunuz siz peygamberden daha mı iyi bileceksiniz 9 yaşında gerdeğe girmişlerdir diye geçer.Insan kabul etmek istemiyor bir peygamber bunu yapamaz diyor ve hemen 9 yaşında değildiki diyor müslümanlar buna kendileri bile inanmak istemiyorlar.

Kuran da de ki diye baslayıp ey kullarımla devam eden ayeti söylemiycem bile defalarca yazıldı zaten bunlar.bilinen şeyler Allah hiç ey kullarım diye başladığı cümleye de ki der mi

Onun dışında benim insanlık inancıma göre dünyanın en mübarek insanı gelmiş geçmiş en günahsız insanı Allahın en sevgilisi babasını ve kocasını öldürttüğü günün gecesi yolda Safiye ile gerdek yapmaz.

Kendine baba diyen halasının kızı evlatlığının karısıyla evlenmez.Cahiliye dönemi adeti kaldırmak icin gibi komik şeyler söylemeyin. Çok zor değil bundan sonra evlatlıklarınızın eşleriyle evlenmeniz serbest demek.Gerek yok yani boşatıp koynuna almaya.

Ayrıca karısının yatağında cariye ile karısına yakalanıp bir daha marya denen cariye ile bilrikte olmayacağına yemin edip daha sonra ayet inip sana helal kıldığımızı kendine haram kılma cariyerlerinle birlikte olabilirsin tarzında bir ayetin gelmesi yani Allahın işi gücü yok peygamberin cinsel hayatı için onla birlikte olmuyosunda olabilirsin diye ayet indirmesi akıl alıcak iş değil..

Ayrıca Muhammed öldükten sonra ölür ölmez o evliyaullah ehlullal Allah dostu denilen insanların birbirlerini kesmesi hemde bu insanların içinde 10 tanesi cennetle müjdelenen kişiler ama mal makam para pul iktidar güc icin birbirlerini acımadan öldürüyorlar hemde savaştan vaz gecmelerine ragmen Ali, 2 tane cennetle müjdelenen sahabeyi öldürtmekte bir sakınca duymamış günümüzde mevlanalar yunus emreler anlatılıyor onların evliya oldukları söyleniyor e bir evliya varsa ve en büyük evliyalar varsa bunlar Muhammed’ i gören onun dizinin dibinde yasayan ve cennetle müjdelenen insanlar degiller mi onlar olması gerekmiyor mu.Muhammed ölür ölmez birbirlerini kesmeye başlamışlar mal mülk para pul için bakınız Cemel Vakası..

Bu örnekleri çoğaltmak mümkün hee bu satırların yazarı bir zamanlar en radikal İslamcı olan ben deniz.Bu uğurda 28 Şubatta iskencede gördüm defalarca devlet beni irticacı terörist diye de fişledi. Her türlü cemaatide biliyorum tanıyorum Türkiyedeki birkaç tane şizofren kendini mehdi sanan liderler dışında diğerlerinin hiç birinin ne Tanrıya ne Allah a ne de peygambere inanmadıklarından eminim.Sadece tarafsız gözle okuyun araştırın.Bir peygamber böyle şeyler yapabilir mi bir Tanrı peygamberin şeyi için sıraya soktun sen her gün birine gidiyosun ama sırayı boş ver diye ayet indirir mi.Yemin ettin cariyenle birlişkte olmayacagına ama sana helal kıldıgımızı niye haram kılıyorsun tarzı tam bir ayet indirir mi.

Din = cennet insanoğlunun ölünce ben yok olmucam sonra dirilicem ve sonsuza kadar sevdiklerimle eşim dostum kardesim annem babam karım cocugumla sonsuza kadar yaşıcam dediği kendi kafasından uydurduğu ölüp yok olmayı hazmedemediği bir olay tamamen.

Evrim e mutasyona bütün canlıların milyonlarca yıldır evrimleştiği bütün bilimsel gerceklerle bunun kabul edildiği bilimsel olarakta kuran da yazdığı gibi insanların yaratılmadığı da aşikar.

Ama buraya girip sizi islama davet ediyorum diyen arkadaşların şüpheleri hepimizden çok yoksa burada olmazlardı kendilerine bile itiraf edemiyorlar o ayrı..

Bu yazdığım ilk yazı isterse adminler başka bir yerde başlık açabilirler bu yazdıklarımı ben ve daha önce benimle aynı dünya görüşüne sahip arkadaşımla şu anda agnostik olduk ve hayıflanıyoruz yıllarca ne kandırıldık gözümüz amma körmüş hayatımız mahvoldu diyerek..

Anonim

Reklamlar