Mart 14

Vapurda ‘biz müslümanız müzik yapamazsınız’ saldırısı


Bugün saat 17.30’da Yalova’dan İstanbul’a hareket eden feribotta müzik yapan iki gence vapurda bulunan iki kişi tarafından biz müslümanız burada müzik yapamazsınız” diyerek saldırıda bulunuldu. 

Bugün Yalova’dan İstanbul’a hareket eden yolcu vapurunda, müzik yapan iki gence “biz müslümanız burada müzik yapmanızı istemiyoruz” diyen iki kişi tarafından saldırıda bulunuldu.

Saldırıya maruz kalan genç müzisyenlerden Aytunç Baskan ve Eren Aksoy’un duruma tepki göstermesi üzerine vapurda bulunan bazı kişilerde gençleri hedef alırken, vapurdaki güvenlik görevlileri de müziği kesmelerini yoksa emniyete götürüleceklerini söyledi.

Konuyla ilgili soL’a bilgi veren genç müzisyen Aytunç Baskan, vapurda sürekli müzik yaptıklarını ve ilk kez böyle bir tepkiyle karşılaştırıldıklarını belirterek, bazen müzik yapmamız istenmiyor, biz de yer değiştiyoruz ancak bu kez, ‘biz müslümanız müzik yapamazsınız’ şeklinde bir tepkiyle karşılaşınca şok olduk. Tepki gösterince ise saldıya uğradık” dedi.

Olayın ardından vapurdaki güvenlik görevlilerinin de kendilerini hedef aldığını belirten Baskan, kendilerinin saldırıya uğramasına karşın, üstüne karakola götürülmekle tehdit edildiklerini dile getirdi.

(soL – Haber Merkezi)

Reklamlar