Mart 11

Etiketler

Irak’ta 90 Emo taşlanarak öldürüldü


Irak’ta en az 90 gencin, saçlarını Emo tarzı kestirdikleri için taşlanarak öldürüldüğü iddia edildi.  Kahire merkezli El Ekber gazetesinin haberine göre, korkunç olay, Irak Ahlak Polisi’nin İçiçleri Bakanlığı’nın sitesinde bir açıklama yaparak ‘Emo’ fenomenine tepki göstermesinin ardından gerçekleşti. Açıklamada, “Ahlak polisi, toplumu kötü şekilde etkileyip tehlike haline geldiğinden beri Emo fenomenini izliyor. Ahlak Polisi, bir an önce bu fenomeni ortadan kaldırma onayına sahip” dendi.

Açıklama sonrasında bir grup sivil kıyafetli silahlı adamın 90’ı aşkın genci birkaç gün önce izbe bölgelere götürüp öldürdüğü öne sürüldü. Reuters hastane kaynaklarına dayandırdığı haberinde 14 Emo’cunun öldürüldüğünü teyit etti. Hürriyet’in aktardığı habere göre cesetler Bağdat çevresinde çöp konteynırlarında bulundu.

EMO NEDİR

Japonya, Avrupa ve ABD’den sonra Emo akımı Ortadoğu’da da taraftar buluyor. Emoculuk, İngilizce “emotional” (duygusal) kelimesinden geliyor. Hayatla pek barışık olmayan, mutsuz, melonkolik takılmayı seven bu grup, değişik giyim tarzları, saç modelleri ve ağır makyajlarıyla dikkat çekiyor.

VİDEO

Milliyet

Reklamlar