Mart 09

Hristiyanlıkta eşcinsel azizler


Hristiyanların gözünde eşcinseller cehennemi hak edecek türden insanlardır. Kutsal Kitaplarına bakarak eşcinsellerin taşlanarak öldürülmeleri buyrulmuştur. Cezası kesinlikle ölümdür. Eşcinselliği “hastalık” olarak görmenin yanısıra “sapıklık ” olarak da algılarlar. Konumuz Eşcinselliğin etik olup olmadığını sorgulamak ya da birilerini yargılamak değildir. Kilise hem eşcinseliği sapıklık olarak adlandırıp hem de bazı eşcinselleri AZİZLİK mertebesine taşıyor. Bazı Gay ve Lezbiyen azizleri tanıtmak istedim .Kilisedeki GAY ve LEZBİYEN azizlerden haberiniz var mı ? Vurgulamak istediğim noktayı şu ayetle ortaya koyayım ;

Alıntı:
“Bir erkek başka bir erkekle cinsel ilişki kurarsa, ikisi de iğrençlik etmiş olur. Kesinlikle öldürüleceklerÖlümü hak etmişlerdir.” Lev.20:13

Taşlanarak öldürülmesi gereken kişiler olarak mimlenen gay azizler :

Saints Sergius ve Bacchus

Aziz Sergius and Bacchus’un hikayesini şu adresten okuyabilirsiniz (1)

Roma ordusunda görev alan iki “sevgi” ,”barış” adamı. İsa iyilik timsali bir karakter olarak ortaya çıkmıştır. Sağ yanağına vurana diğer yanağını çevirmesini söylemiştir. Savaşa karşı bir tutum sergilediği söylenen İsa’nın bu azizleri ,savaşlarda etkin olan iki “barış” adamı kimliğinin yanında eşcinsel hayat sürmüşlerdir ve bu Kilisenin onları aziz olarak yüceltmesini engellemeyecektir .

Madem ki eşcinseller CEHENNEMLİKtir ve acıyı ,ıstırabı hak etmişlerdi neden Kilise bu iki gay savaşçıyı AZİZ olarak kanonize diyor ?

Perpetua ve Felicity

Anlaşılan Kilise için gay yada lesbian olmak bir problem teşkil etmiyor. Etmiyor ki kanonize ediyor. Onları AZİZ olarak yüceltiyor. Aziz kutsal anlamındadır. Bu insanlar “lanetli ” mi yoksa “kutsal” mı ben anlamadım .

Turan Dursun.com

Reklamlar